3 způsoby, jak se naučit hrát na kytaru

Pokud jste doposud byli muzikou nepolíbeni, ale rádi byste portfolio svých koníčků rozšířili právě o hru na hudební nástroj, zpozorněte. Patrně nejpříznivější variantu nabízí kytara, na kterou v poměrně krátkém časovém intervalu zvládne naučit skutečně téměř každý. Navíc se jedná o velice univerzální a snadno mobilní hudební nástroj, který sklidí ovace stejně dobře jak v koncertní síni, tak i u táboráku na školním výletě nebo sousedském posezení. Níže jsme pro vás shrnuli 3 způsoby, jak se můžete na kytaru naučit hrát.

Hře na kytaru se může naučit i samouk

Jak již bylo řečeno, naučit se hrát na kytaru při troše vůle a motivace není nic těžkého. Pokud nesnesete poučky od někoho jiného a rádi se novým dovednostem učíte sami a v teple domova, vyhledejte si na internetu základní akordy na kytaru, noty k lidovkám typu „Bedna od whisky“ nebo „Ruty-šuty“ a pusťte se do tréninku.

Výuka kytary v ZUŠ nebo u soukromého lektora

Běžným způsobem je rovněž výuka kytary pod vedením zkušeného učitele. Zatímco pro děti je po území České republiky rozseto mnoho základních uměleckých škol se zkušenými muzikanty, dospělí mohou využít služeb soukromého lektora. Jednoduše si sjednáte čas lekcí, a buď docházíte k lektorovi domů, anebo on přijde za vámi. To většinou záleží na konkrétní domluvě a vzájemných časových možnostech.

On-line škola kytary aneb učte se z videí

Nejnovějším, moderním způsobem je on-line škola kytary. Princip jejího fungování je jednoduchý. Zájemce o hru na kytaru se zaregistruje na webu a tím se mu zpřístupní videa se základními lekcemi. Pokud budete se způsobem vysvětlování spokojeni a hra na kytaru vás osloví, můžete si předplatit další lekce, kde instruktoři přistupují k sofistikovanějším technikám a diváky učí, jak se vypořádat i se složitějšími songy. Výhodou je, že po několika málo lekcích můžete vzít do rukou například Stánky akordy a vlastnoručně si tak zahrát populární pecku od vyhlášeného písničkáře Honzy Nedvěda.

Publikováno: 23. 06. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: škola kytary | stánky akordy