Chránič páteře by měl být pro bikery samozřejmostí

Cyklistika je v Česku velmi oblíbená, nicméně mělo by se rozlišovat několik jejích druhů. Je rozdíl, jestli jedete na výlet po silnici, nebo se vydáte do lesa na tratě vedoucí přes kameny a kořeny stromů. V tom druhém případě byste měli mít také odpovídající vybavení, helma rozhodně nestačí. Kdo jezdí rekreačně, ten často nejvyšší částku utratí za cyklistické oblečení. Ano, samozřejmě je hezké vypadat na kole stylově, dobrý cyklistický dres navíc hezky hřeje a zároveň saje pot. Jenže cyklistické kraťasy vám život nezachrání, když spadnete.

Bikeři na singltrecích potřebují více vybavení

Jestliže milujete lesní singltreky, nebo vás láká dokonce downhill, helma by měla být samozřejmostí. Dobrou službu dokáže udělat i celoodpružené kolo, které absorbuje nárazy při jízdě přes kořeny a kameny. Vhodné je koupit si také rukavice na kolo, oceníte je, když budete zapření o řídítka při jízdě do prudkého kopce nebo při pádu, abyste později nemuseli vyndávat štěrk z dlaní. Velmi důležitou součástí vybavení na singltreky a obecně jízdu v terénu je chránič páteře. Na snowboard či lyže se dnes nosí prakticky běžně, tak proč ne na kolo? Při sjezdu na kole často překonáváte podobně prudké svahy jako na snowboardu a následky pádu by mohly být také fatální.

Páteřák se dá pořídit i spolu s batohem

Samozřejmě je možné využít chránič páteře, který máte koupený na snowboard. Jestliže ještě žádný nevlastníte, možná vás bude zajímat informace, že se dá sehnat batoh na kolo, v němž je chránič páteře integrovaný. Přišli s ním provozovatelé eshopu eshop.singltrek.cz, kteří jsou mimochodem tvůrci mnoha singltreků v České republice. Batoh je navíc modulární, můžete si ho poskládat přesně tak, jak potřebujete – malý na odpolední projížďku, nebo velký na celodenní výlet. Skládá se z dílů, které je možné dokoupit samostatně. Chránič páteře je navíc možné z batohu vytáhnout.

Publikováno: 25. 06. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová