3 tipy, jak tisknout velmi levně

Pokud razíte heslo „každá ušetřená koruna dobrá“, jistě vám přijdou vhod následující praktické rady. Zaměřili jsme se na problematiku tisku v domácích podmínkách a připravili pro vás několik zaručených tipů, jak za něj výrazně ušetřit.

Pořiďte si správnou tiskárnu

Mít tiskárnu, která odpovídá plánovanému způsobu využití, je naprostý základ. Jinými slovy – některé tiskárny jsou primárně určeny pro tisk většího počtu černobílých dokumentů, jiné tisknou kvalitní fotografie apod. Vzhledem k tomu, že jde o jednorázovou investici, neměla byste na tiskárně zbytečně šetřit. Samozřejmě nemusíte sahat po nejdražším modelu, nicméně raději si připlaťte za odpovídající parametry.

Tiskněte s levnými tonery

Největší výdajovou položkou jsou náplně do tiskárny. Pro výrobce tiskáren je tento spotřební materiál podstatnou částí příjmu, což je při pohledu na ceny dostatečně zjevné. Naštěstí se nabízí alternativa v podobě kompatibilních tonerů. Tyto levné tonery jsou i o 80 % levnější než originální, a to při zachování stejné kvality tisku. Nezapomínejte však na skutečnost, že kompatibilní tonery jsou dobrou volbou pouze v případě, že se jedná o zboží od prověřených prodejců. Tonery Canon, HP, Brother a další značky najdete například v nabídce TonerPartner.cz.

Optimalizujte nastavení tisku

Co si představit pod optimalizací tisku? Nebojte, nebudete muset volat na pomoc známého ajťáka. Zvládnete to sama. Stačí, když v nastavení tisku zvolíte o něco nižší kvalitu. Při tisku černobílých dokumentů to nepoznáte a ušetříte barvu. Zároveň můžete z dokumentů odstranit zbytečné obrázky a grafické prvky, které nepotřebujete. A když to půjde, tiskněte oboustranně. Neušetříte tím sice barvu, ale i papír se počítá. Navíc vás bude hřát dobrý pocit, že jste se přičinila pro životní prostředí.

Publikováno: 21. 02. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová