Chorvatsko: Dovolená snů pro celou rodinu

Jadran je pro české rodiny s dětmi evergreenem. Nabízí průzračné moře, krásné pláže, bohatou historii a kulturu a v neposlední řadě i krátkou vzdálenost autem. Pokud hledáte ideální místo pro letní dovolenou s dětmi, Chorvatsko vás zaručeně nezklame.

Pláže pro nejmenší

Při výběru destinace dovolené Chorvatsko se zaměřte na pláže, které jsou vhodné pro malé děti. Ideální jsou písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Mnoho takových pláží najdete například na ostrovech Rab, Krk nebo Pag. Na Istrii je oblíbená pláž Bijeca u Puly nebo pláž Valalta v Rovinji. V Dalmácii se s dětmi vydejte na pláž Zlatni Rat na ostrově Brač nebo na pláž Proizd na ostrově Šolta.

Zábava pro celou rodinu

Chorvatsko nabízí mnoho možností zábavy pro celou rodinu. Kromě koupání a opalování se můžete vydat na výlety do historických měst, navštívit aquaparky, zoologické zahrady nebo se vydat na plavbu lodí. Na Istrii si nenechte ujít prohlídku římského amfiteátru v Pule nebo jeskyně Baredine. V Dalmácii navštivte Diokleciánův palác ve Splitu nebo Dubrovnické hradby.

Kde hledat prověřené ubytování?

Chorvatsko nabízí velmi pestré možnosti ubytování a záleží pouze na vašich individuálních preferencích a finanční situaci. Bez ohledu na to, zda máte zálusk na mobilní dům, apartmán či luxusní robinsonádu, prověřené ubytování zaručeně najdete na portálu Hrvatska.net.

Tipy pro maminky

 • Nezapomeňte na opalovací krém s vysokým faktorem a sluneční brýle pro sebe i pro děti.
 • Do kufru přibalte i repelent proti komárům.
 • V lékárničce mějte léky na běžné letní neduhy, jako je průjem, rýma a bolest v krku.
 • Na pláž si vezměte slunečník, deku a dostatek pití.
 • Pokud máte malé děti, vyberte si ubytování v blízkosti pláže.
 • Nezapomeňte si s sebou vzít oblíbené hračky a knížky vašich dětí.

  Chorvatsko je ideální destinací pro letní dovolenou s dětmi. Nabízí krásné pláže, průzračné moře, bohatou historii a kulturu a mnoho možností zábavy pro celou rodinu. S trochou plánování si užijete nezapomenutelnou dovolenou, na kterou budete s láskou vzpomínat ještě dlouho po návratu domů.

  Publikováno: 24. 02. 2024 / Aktualizováno: 27. 02. 2024

  Kategorie: Cestování

  Autor: Kamila Štajnerová