Proměňte svou ložnici v zákoutí lásky. Tipy, jak uchopit něžný romantický styl

Na otázku, jak vytvořit nevšední atmosféru a vnést do ložnice nádech romantiky, se nabízí jednoznačná odpověď – dejte šanci romantickému stylu. V tomto článku vám prozradíme, jak se vypořádat s nejdůležitějším krokem – výmalbou, která doslova vyzařuje láskou a intimitou.

Vyberte si správné „romantické barvy“

Není tajemstvím, že právě vhodně zvolená barevná paleta udává tón místnosti - a ložnice samozřejmě není výjimkou. Když sáhnete po správných odstínech, zaručeně dosáhnete kýženého romantického vzhledu.

Ale jaké barvy se pro tento nevšední styl hodí? Pokud vás napadají jemné a tlumené barvy, máte pravdu. Malíři Zlín z Ekomplexu podotýkají, že trefou do černého jsou především světle růžová, levandulová, prašná růžová, ale také klidná modrá. Všechny tyto barvy působí uvolněně a mají silně romantizující efekt.

Dobrou volbou jsou také neutrální barvy

Při stylizování ložnice do romantické atmosféry hrají významnou roli také neutrální barvy. Odstíny jako krémově bílá, teplejší béžová a jemná šedá vnáší do interiéru pocit elegance a nadčasovosti. Tyto neutrální tóny vždy vnímáme jako univerzální základ, který lze snadno doplnit romanticky laděnými dekoracemi a textiliemi. Odborníci na malování pokojů Brno upozorňují, že jejich velká výhoda spočívá v nadčasovosti - hned tak se neomrzí.


Jde to i okázale

Romantická ložnice může mít mnoho podob a mezi ty nejoblíbenější patří luxusně vyhlížející interiér. Ale jak na něj? Stačí, když místnost vyšperkujete specifickými materiály a texturami. Můžete na zem položit plyšový koberec a na okna pověsit sametové závěsy. A na postel či kanape umístit hedvábné polštáře. „Třešničkou na dortu“ pak mohou být texturované tapety, jež stěnám dodají hloubku a vizuální atraktivitu. Všechny tyto textury – kromě toho, že se značnou měrou podílí na útulné a opulentní atmosféře - navozují pocity smyslnosti a intimity.

Pokud stále tápete, poohlédněte se po inspiraci na Pinterestu, Youtube a dalších místech, kde se to jenom hemží povedenými stylizovanými fotografiemi. Vezměte si z nich to nejlepší a pusťte se do díla. Svou romantickou ložnici máte na dosah ruky!

Publikováno: 27. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Adéla Vránová