Proč používat látkové plenky pro vaše miminko?

Každá maminka chce pro miminko to nejlepší. Pokud přemýšlíte o tom, zda budete vaše miminko přebalovat a používat plenky látkové, anebo jednorázové a nevíte, jak se rozhodnout? Sepsali jsme pro vás výhody látkových plen.

Látkové pleny už nejsou pracné

Dříve naše maminky a babičky pleny máchaly, předepíraly, namáčely, vyvařovaly v hrnci na plotně a jako bonus věšely a bělily na šňůře. Celý jejich den se tak točil kolem plen. Dnešní maminky to mají jednodušší – existují nejrůznější sady látkových plen – plenkových kalhotek, plenek a vkládacích vložek, které se mohou prát jako běžné prádlo.

Výhody používání látkových plen

Určitě je to šetrnější pro životní prostředí. Ano praní také spotřebuje elektrickou energii, vodu, prací prostředky a podobně. Ale po vašem miminku nezůstanou tuny zbytečného odpadu. Na výrobu jednorázových plen každoročně padne spousta stromů.

Látkové plenky jsou lepší i pro vaše dítě

Tento argument je pro maminky jistě důležitější než ekologie. Miminko, jehož maminka používá látkové plenky, méně často trpí na opruzeniny. Také se většinou naučí dříve chodit na nočník.

Ekonomická stránka věci

Sada látkových plen není zrovna nejlevnější, ale v porovnání s cenou jednorázových za celou dobu používání jednorázových plenek jednoznačně ušetříte. Další výhodou je to, že plenky máte doma vždy po ruce, nemusíte řešit situaci, kdy vám večer plenky dojdou a v obchodě je již zavřeno. Za první rok dítě spotřebuje v průměru kolem 2900 plenek a při ceně 5 Kč za kus se vám investice do setu látkových plen určitě vrátí.

Publikováno: 14. 10. 2021 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová