Při výběru venkovní vířivky buďte obezřetní a sledujte zásadní parametry

Venkovní vířivky přinášejí veškeré výhody domácího wellness. Kromě báječně strávených chvil o samotě, s rodinou či přáteli se starají o uvolnění psychického napětí i namožených svalů. Jsou také skvělou alternativou pro ty, kteří nemohou vlastnit z důvodu nedostatku prostoru bazén. Pohodlně se vejdou na zahradu či terasu, nezaberou moc místa a při vhodně zvoleném modelu mohou sloužit po celý rok, tedy i v zimě. Abyste si však mohli užívat pobyt ve venkovní vířivce do sytosti a využívat všech jejích výhod, je třeba zohlednit nejrůznější technické parametry. Pojďme se proto podívat, co byste neměli podcenit.

Vhodný prostor pro umístění s dostupnými přípojkami

Když se rozhodnete pro nákup venkovní vířivky, měli byste už předem vědět, kam ji umístíte. Mějte na paměti, že pro ni budete potřebovat místo na terase či zahradě s dostatečnou nosností. Venkovní vířivka musí být umístěna na rovné, zpevněné ploše (např. betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna) a zohlednit musíte nejen hmotnost samotné vířivky, ale i vody v ní a osob, které ji budou využívat.

Bez čeho se pak neobejdete, je přívod elektřiny. Abyste dosáhli maximálního výkonu, budete potřebovat přívod 380 V (400 V). U některých menších vířivek či vířivek s nižším výkonem čerpadla postačí i 230 V, nicméně u tohoto připojení pak musíte počítat s tím, že se při masáži odpojí vyhřívání. Co pak naopak pro provoz venkovní vířivky nepotřebujete, je trvalé připojení ke zdroji vody – toto připojení tak na terase či zahradě řešit nemusíte.

Kolik mě bude stát provoz

Náklady na provoz se standardně pohybují v řádech několika tisíců za rok. Jejich výše závisí na modelu vířivky, kterou si pořídíte, její izolaci i čerpadlu. Zakoupíte-li si opravdu kvalitní model opatřený vysoce účinnou izolací a rekuperačním čerpadlem, pak počítejte při současných cenách energie s náklady v cca 1500 Kč za měsíc (při používání 2–3× týdně).

Nechte si poradit od odborníků

Vzhledem k tomu, že investice do vířivky není zrovna nejnižší a nejedná se o výrobek, který byste po pár týdnech či měsících užívání měnili, měli byste si jeho pořízení důkladně promyslet. Venkovní vířivku si zakupte výhradně u renomovaného výrobce, jako je například Spahouse.cz, který je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden. Kromě toho, že má Spahouse letité zkušenosti a vyškolený personál vám poradí s tím nejlepším výběrem dle vašich požadavků, odvděčí se vám i samotná vířivka – IQue Sweden totiž disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací, a jsou tak určeny pro celoroční venkovní využití.

Až tedy nastane ten správný čas pro pořízení venkovní vířivky, promyslete si, co vše má splňovat, a pak se vydejte za odborníky. Ušetříte si tak spoustu budoucích problémů a zklamání.

Publikováno: 29. 08. 2023 / Aktualizováno: 31. 08. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová