Pohodlné křeslo do obýváku i kanceláře

Zvažujete koupi křesla do obýváku? Pak je vhodné předem uvážit, k jakým účelům jej hodláte nejvíce využívat. Zda pouze příležitostně, jako místo navíc pro hosty, k relaxaci anebo i pracovně. Pokud máte v obýváku psací stůl a počítač či notebook, pak by se mělo jednat o křeslo, které bude především splňovat funkci kvalitního sezení při práci. Křeslo je nezbytnou součástí obývacího pokoje, ale z prostorových důvodů je občas vhodné dát přednost křeslu typu jednací židle, které vám poslouží i během práce na počítači. Sedět v něm můžete pochopitelně i tehdy, přijde-li k vám někdo na návštěvu. Místo navíc se vždy hodí. Jestliže máte dostatečně velký obývák, pak není problém opatřit si klidně pohodlný ušák či houpací křeslo i kancelářskou židli pouze jako součást pracovního koutku. V opačném případě je potřeba činit kompromisy.

Rozdíl mezi křeslem a židlí

Mnoho křesel najdete i pod termínem konferenční židle. Rozdíl však poznáte hned na první pohled. Oproti židlím mají křesla hned několik specifik. Pro pohodlné a zdravé sezení nabízí stabilní, pevný podvozek, podpěry rukou a přiměřeně široký sedák, anatomicky tvarované opěradlo pro lepší pohodlí zad. U kancelářských židlí a křesel je výhodou, že jsou výškově nastavitelné.

Křeslo pro práci i hosty

Jestliže tedy nemáte zrovna největší obývák a chcete, aby se tam vešel i pracovní koutek, což je vhodné i tehdy, nepracujete-li z domu, pak je vhodnějším řešením křeslo kancelářského typu. Sedět se na něm dá pohodlně, výškově se dá upravit, poskytne prostor k sezení navíc a ještě umožní kvalitní sezení při práci. Tím, že má křeslo po stranách opěrky je vhodné i pro osoby, kterým se hůř vstává – například starší osoby. Takže věřte, že až k vám na návštěvu přijde vaše babička, dá přednost sezení právě v tomto křesle.

Publikováno: 04. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová