Nová okna a dveře udělají i ze staršího domu bydlení na úrovni

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat dům? Pak určitě přemýšlíte o tom, jaká okna a dveře jsou pro vaše bydlení nejvhodnější. Vyjmenujeme varianty, které se používají nejčastěji a také vám poradíme spolehlivého dodavatele oken, dveří i vrat.

Dveře a jejich možnosti

Dveře se nejčastěji vyrábějí z masivního dřeva, hliníku nebo plastu. Ačkoliv dveře z masivního dřeva většina lidí hodnotí jako nejhezčí, momentálně jsou, oproti ostatním variantám, trochu na ústupu. A to především kvůli své vysoké ceny či faktu, že dřevo neustále pracuje, je náchylnější na okolní vlivy a musí se o něj pečovat. Plastové dveře jsou oproti dřevěným stabilnější a mnohem odolnější. Také lépe fungují jako izolace. V zimě přes ně neuniká teplo, v létě zase udržují přijatelnou teplotu uvnitř. Jedinou nevýhodou plastových dveří může být vzhled, ovšem vhodně zvolený dekor naopak na první pohled nerozeznáte od dřeva. Podívejte se na designové PVC dveře Vsetín a udělejte si názor sami. Třetí možností jsou dveře z hliníku. Díky elegantnímu designu a výborným vlastnostem jsou stále oblíbenější. Dobře izolují teplotu i hluk a zajišťují maximální bezpečnost proti vloupání.

Okna a jejich možnosti

S okny je to podobné jako s dveřmi. Nejlevněji vycházejí plastová okna. Izolují teplo i hluk, jsou odolná vůči mechanickému poškození i vůči nepříznivým venkovním podmínkám. Kvůli vzhledu se ovšem používají především v bytech na sídlištích. V rodinných domech působí dobrým dojmem jen s vhodně zvoleným dekorem. Hliníková okna jsou oku mnohem milejší. Jejich štíhlé profily působí velmi elegantně, dají se sladit s každým domem. Lépe však působí na novostavbách. Hliník je navíc ještě o něco odolnější než plast, na druhou stranu má trochu horší tepelně izolační vlastnosti. Dřevěná okna vypadají nejlépe, ale vyžadují náročnou údržbu.

Tip pro vás: Triogas.cz

Sháníte kvalitní okna nebo dveře za rozumné ceny? Podívejte se na nabídku společnosti Triogas, která zajišťuje také montáž a veškerý servis. Více na http://www.triogas.cz/.

Publikováno: 23. 10. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová