Noste reflexní prvky. Auta vás uvidí i za zhoršené viditelnosti

Reflexní prvky vám mohou zachránit život! Jejich výběr proto v žádném případě nepodceňujte! Motoristé, zdravotníci, techničtí pracovníci a silničáři mají jedno společné. Neobejdou se bez reflexních prvků. Reflexní vesta do auta je mimochodem součástí povinné výbavy automobilu. Co nejdříve se proto ujistěte, zda-li jí disponujete, a pokud ano, tak v jakém je stavu. Uvědomte si, že vesta zastaralá může postrádat své reflexní schopnosti. Pro více informací klikněte na odkaz reflexní vesta – auto.

Reflexní prvky pro chodce

Reflexní prvky jsou však důležité i pro chodce. Nejzranitelnější na komunikacích jsou senioři a malé děti. Ty za špatných viditelnostních podmínek vůbec nemusí být vidět. Srážka s automobilem pak je otázkou náhody a času. Správně zvolenými reflexními prvky ji máte možnost výrazně eliminovat.

Reflexní vesty pro děti

Chcete, aby bylo vaše dítě v bezpečí? Neváhejte a pořiďte mu kvalitní reflexní vestu, která jej maximálně zviditelní. Velký výběr reflexních vest a dalších produktů s reflexními prvky najdete například na e-shopu altima.cz, kde jsou k sehnání kouzelné vesty pro děti již od dvou let věku. Vybírat můžete mezi vestami s potiskem i bez, se zapínáním vepředu či na boku, nebo navlékací přes hlavu.

Reflexní pásky

Na e-shopu altima.cz ovšem seženete spoustu dalších reflexních prvků. Starší děti, ale i přímo vás patřičně zviditelní i reflexní páska, kterou jednoduše ovinete, ať již okolo zápěstí, nohy, kabelky či batohu. O stupínek dál jsou pak pásky s LED světlem.

Reflexní přívěsky

Menší děti si také oblíbily pestré reflexní přívěsky, jež mohou jednoduše viset ze školní aktovky, batohu či bundy. U chlapečků většinou vedou svítivá autíčka, autobusy, motorky a UFO talíře, holčičky se zase rády zdobí figurkami zvířátek, motýlků či jahůdek. V nabídce najdete přívěsky, v nichž se zhlédnou všechny věkové kategorie.

Buďte v bezpečí

Upozornit, ať již na své dítě, ale i přímo na sebe můžete ale i jinými způsoby. Skvělou službu odvádějí i reflexní tkaničky, kšiltovky, čepice a šátky, klíčenky, tašky, deštníky a dokonce i ponožky. A pozor, v nabídce e-shopu najdete i reflexní prvky pro vaše domácí mazlíčky, tedy pro koně, kočky a psy. Ani jejich bezpečnost nepodceňujte. Uvědomte si, že i na pohled malá kolize s motoristou může být fatální. Riskovat se zkrátka nevyplácí. Ve hře je totiž to nejcennější. Život náš i našich blízkých.

Publikováno: 30. 05. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová