Když na dlažbu padá listí – zametač, věrný pomocník vás jistí
Moderní doba postoupila a vylepšení pro urychlení a zjednodušení práce jsou rozhodně na místě. Hodně práce máte doma i na zahradě a asi se shodneme, že po dlouhém dni se vám do ní upřímně vůbec nechce. Nádobí snad i umyje myčka, zamést doma může třeba robotický vysavač, ale co s tím mokrým listím a nepořádkem na chodnících a příjezdovkách. S koštětem se člověk dobře zahřeje, jen co je pravda, ale trvá to a možná byste se raději zahřála ve svetříku u šálku dobré kávy a tuto povinnost měla už za sebou. Zkuste tedy zametač, bude se vám hodit celoročně.
Zametač je víc jak koště
Klasické koště je sice levnější pracovní nástroj, ale stačí, aby zafoukalo a můžete začít s úklidem dvorku znovu. Zametací stroj je vedle toho praktický pomocník, který zametené nečistoty ihned pohltí do svých útrob a vy je pak jednoduše vysypete do popelnice.
„Mechanické zametací stroje jsou poháněny manuálně. Fungují na jednoduchém principu, kdy stroj tlačíte před sebou a on nametá listí, kamínky, štěrk do nádoby na odpad. Jedním či dvěma postranními kartáči jsou nečistoty nasměrovány ke středovému kartáči, který je namete přímo do sběrné nádoby. Kvalita sbírání nečistot může být ovlivněna přítlakem postranních kartáčů k čištěnému povrchu,“ upřesňuje Lukáš Rom, produktový manažer Kärcher.
Zdatným pomocníkem může být třeba ergonomický zametač Kärcher 2v1 S 4 Twin 2V1. Kromě standardních bočních kartáčů na suchý odpad je také vybaven dvěma dalšími bočními kartáči s tvrdšími štětinami na mokrý odpad od štěrku přes listí až po jehličí. Postranní kartáče důkladně vymetou jemné i hrubší nečistoty z rohů, hran i spár. Se šířkou zametání 680 mm snadno zvládne uklidit plochu o velikosti až 2400 m2 za hodinu. Odpad dopadá do 20 litrové nádoby, kterou lze jednoduše vysypat. Zametač je poháněn pouze manuálně, přesto je výkonný a manipulace s ním je velmi snadná. Stačí si jednoduše nastavit výšku madla individuálně ke své výšce a vyrazit.
Užijte si poslední podzimní sluníčko a pak nábytek zazimujte
S příchodem podzimu a chladných dní nastává i čas na zazimování zahradního nábytku. I když je z odolného materiálu, určitě jej přes zimu nenechávejte venku. Zbytečně byste mu krátili životnost. Zbavte jej prachu a nečistot, pokud je nábytek dřevěný, tak jej můžete ještě před uskladněním naolejovat. Zazimujte i celou zahradu. Vypusťte vodu z hadic, smotejte je a uskladněte, očistěte zahradní náčiní. Pečlivé zazimování usnadní i práci na jaře, kdy se bude probouzet zahrada i vaše aktivita v ní. Skvělým pomocníkem je mobilní tlaková myčka, na které lze nastavit tlak odpovídající citlivosti čištěného povrchu.
Publikováno: 28. 10. 2022
Kategorie: Bydlení