Dřevěná terasa: Jasná volba pro milovníka přírody

Každý, komu se poštěstilo mít vlastní terasu, dá jistě za pravdu, že se jedná o opravdu skvělou věc. Při troše snahy si totiž můžete vytvořit soukromou oázu klidu, kde se dá relaxovat po náročném dni. Navíc volba teplého přírodního materiálu onen pocit klidu ještě umocní.

Materiál, co má mnoho výhod

Pokud se zrovna nacházíte v situaci, kdy jsou zařizování terasy a všechny starosti kolem váš denní chleba, všechny informace ohledně materiálů mají cenu zlata. Dřevěná terasová prkna mají hlavní výhodu v nízké tepelné vodivosti. To v praxi znamená jediné - při horkých letních dnech se nerozpálí jako v případě, kdy podlahu budou pokrývat kamenné dlaždice.
Dřevěné podlahy se vyrábějí z různých druhů dřevin, takže klidně narazíte na smrkové palubky nebo na něco exotického. Zahradní terasy vyrobené právě z tohoto materiálu perfektně zapadnou do jakéhokoliv prostředí. Dalším kladem je fakt, že jsou o dost měkčí než kámen, což zajisté ocení rodiny s malými dětmi, kde bývají pády a zakopnutí velice časté.

Když je libo mít k terase i saunu

Jak je všeobecně známo, saunování je pro lidský organismus a jeho zdraví přínosné. Z toho důvodu si čím dál více lidí zařizuje vlastní saunu doma. Pamatujte však, že takové extrémní podmínky by mohly mít při špatné volbě materiálu fatální následky a je nezbytné vybrat takové vybavení, jež bude všechny potřebné parametry splňovat.
Saunové palubky, vybavení pro terasy, ale i spoustu dalšího zboží má ve své nabídce například společnost Au-Mex s.r.o., jež se na dřevo přímo zaměřuje. Ať už jste živnostník, nebo kutil, co doma právě něco staví, neváhejte navštívit vzorkovnu na Praze 9 a vybrat si to pravé ořechové přímo pro vás. Úspěšnost na trhu přes dvě desetiletí a kvalitní dřeva z různých koutů světa jistě obměkčí i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Publikováno: 30. 06. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová