6 důvodů, proč si pořídit keramický dřez

Zařizujete novou kuchyni? Pak byste neměla podcenit ani zdánlivě nepodstatné detaily. Třeba dřez. Zamýšlela jste se již nad nedílnou součástí kuchyňské linky i z jiného než čistě estetického hlediska? Rozhodně zvažte výběr materiálu – a přečtěte si o nesporných výhodách keramiky.

1. Velmi odolný vůči nárazu

Kvalitní keramické dřezy mají hutný střep, což v praxi značí i vysokou životnost. Poškození se nekoná ani v případě nárazu těžšího nádobí. Keramika by měla podobné nehody bez újmy přežít.

2. Vysoce odolný proti vrypu

Keramické dřezy jsou neobyčejně tvrdé, takže se nemusíte bát, že byste povrch poškrábali neobratnou manipulací nože či smýkáním hrnců. Váš dřez se bude i po letech skvít novotou!

3. Mimořádně odolný proti vysoké teplotě

Horký hrnce či snad ještě teplejší olej? Pro keramiku žádný problém. Vzhledem k tomu, že se vypaluje při teplotách nad 1200 °C, v podstatě neexistuje situace, kdy by v kuchyni dřez ohrozil teplotní výkyv.

4. Hygienicky nezávadný

Povrch keramického dřezu je opatřen neporézni glazurou, přes kterou nemohou proniknout do povrchové vrstvy nebezpečné mikroorganismy. A ty, co ulpí na povrchu, velmi snadno vyčistíte. Zároveň z něj snadno odstraníte vodní kámen.

5. Odolný vůči chemikáliím

Keramika je zřejmě chemicky nejodolnější ze všech materiálů, které se při výrobě dřezů používají. Žádný z běžných čistících prostředků by povrch neměl poškodit.

6. Stálobarevný

V keramice se nenachází žádné pryskyřice či plasty, které jsou náchylné na působení denního světla či radiaci z plamene na sporáku. Proto se můžete spolehnout na stálobarevnost i po letech.

Keramické dřezy od prověřeného prodejce

Bohatou nabídku kvalitních keramických dřezů najdete u specializovaného prodejce Nábytek Natali. Skvělou volbou může být například tento stylový keramický dřez Lusitano 2.2, který je k mání v levém i pravém provedení.

Publikováno: 23. 11. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: keramický dřez | proč keramický dřez | výhody keramického dřezu