Cestování

3 × cestovatelský tip: Kam se letos vydat podle Lonely Planet?

Chtěla byste procestovat co nejvíce zajímavých míst, ale došla vám inspirace? Pokud se nemůžete rozhodnout a klasické dovolenkové destinace vám již takříkajíc lezou krkem, určitě se vám bude líbit v zemích, které doporučuje největší autorita v oblasti cestování – portál Lonely Planet. Stačí si vybrat, sjednat si výhodné pojištění do zahraničí a vyrazit.

1. Kolumbie

V jihoamerické Kolumbii to voní kávou. A nejen to – čekají zde na vás písčité pláže, hory i historické pamětihodnosti. To vše za poměrně příznivé ceny, které byste v ostatních částech amerického kontinentu pohledali. K nejvyhlášenějším místům patří pokrokový Medellín a přírodní park Cocuy. Nejlepší kávu seženete v oblasti Eje Cafetero.

2. Dominika

Vulkanický ostrov v Karibiku je rájem turistů, kteří nemají rádi přeplněné pláže. Místo dýchá exotikou a nabízí perfektní podmínky pro šnorchlování a horské túry. Patříte-li mezi dobrodruhy, bude se vám zde líbit. Mezi top místa patří jezero vulkanickéh původu Boiling Lake a pláž Champagne. V Indian River se zase točila známá scéna z Pirátů z Karibiku.

3. Etiopie

Neméně dobrodružná je africká Etiopie. V současné době do země létá mnohem více leteckých společností a turisté se mohou těšit na vřelý přístup domácích obyvatel. Zdejší národní parky jako Omo, Mago či bale Mountains patří k tomu nejlepšímu, co je v Africe k vidění. Neměla byste však minout ani nejvýše položené jezero Tana a vodopády Modrého Nilu. Etiopie vás svou krásou učaruje!

Ať už nakonec vyrazíte do Jižní Ameriky, Karibiku, nebo do Afriky, neriskujte a sjednejte si výhodné on-line cestovní pojištění do zahraničí. Budete mít jistotu, že vás případné zdravotní problémy nepoloží i finančně. Vyberte si mezi různými tarify cestovního pojištění ten nejvhodnější a prožijte dovolenou bez zbytečného stresu.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.