3 × cestovatelský tip: Kam se letos vydat podle Lonely Planet?

Chtěla byste procestovat co nejvíce zajímavých míst, ale došla vám inspirace? Pokud se nemůžete rozhodnout a klasické dovolenkové destinace vám již takříkajíc lezou krkem, určitě se vám bude líbit v zemích, které doporučuje největší autorita v oblasti cestování – portál Lonely Planet. Stačí si vybrat, sjednat si výhodné pojištění do zahraničí a vyrazit.

1. Kolumbie

V jihoamerické Kolumbii to voní kávou. A nejen to – čekají zde na vás písčité pláže, hory i historické pamětihodnosti. To vše za poměrně příznivé ceny, které byste v ostatních částech amerického kontinentu pohledali. K nejvyhlášenějším místům patří pokrokový Medellín a přírodní park Cocuy. Nejlepší kávu seženete v oblasti Eje Cafetero.

2. Dominika

Vulkanický ostrov v Karibiku je rájem turistů, kteří nemají rádi přeplněné pláže. Místo dýchá exotikou a nabízí perfektní podmínky pro šnorchlování a horské túry. Patříte-li mezi dobrodruhy, bude se vám zde líbit. Mezi top místa patří jezero vulkanickéh původu Boiling Lake a pláž Champagne. V Indian River se zase točila známá scéna z Pirátů z Karibiku.

3. Etiopie

Neméně dobrodružná je africká Etiopie. V současné době do země létá mnohem více leteckých společností a turisté se mohou těšit na vřelý přístup domácích obyvatel. Zdejší národní parky jako Omo, Mago či bale Mountains patří k tomu nejlepšímu, co je v Africe k vidění. Neměla byste však minout ani nejvýše položené jezero Tana a vodopády Modrého Nilu. Etiopie vás svou krásou učaruje! Ať už nakonec vyrazíte do Jižní Ameriky, Karibiku, nebo do Afriky, neriskujte a sjednejte si výhodné on-line cestovní pojištění do zahraničí. Budete mít jistotu, že vás případné zdravotní problémy nepoloží i finančně. Vyberte si mezi různými tarify cestovního pojištění ten nejvhodnější a prožijte dovolenou bez zbytečného stresu.

Publikováno: 02. 11. 2017

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová

Tagy: cestovatelské tipy | dominika | etiopie. kolumbie