Vyklízení pozůstalostí? Nejste na to sami!

V životě se stávají věci smutné i veselé. Ty smutné s sebou přinášejí kromě smutku po zesnulé osobě i starost o majetek jako o pozůstalosti. Může se jednat o byt, dům, zahradu, chalupu, ale i sklep, vinice či stodoly. V těchto těžkých chvílích by jste vše kolem vyklízení pozůstalosti měli nechat na odborné firmě, která se tímto zabývá.

Pomoc profesionálů se vždy hodí

Tím hlavním důvodem, proč by jsme měli přenechat likvidaci pozůstalosti na firmě a nesnažit se věci vyklízet sami, jsou zejména emoce a smutek, které tyto akce doprovází. Zcela pochopitelné je, že vyklízení je to poslední, co by jste chtěli v takové chvíli dělat. Rozhodně na takové situace nejste sami. Na trhu je v současné době mnoho firem, které se zabývají stěhováním a vyklízením. Je jen na našem rozhodnutí, pro kterou se rozhodneme.

Postup vyklízení

Služby odborných firem, jejichž portfolio zahrnuje právě vyklízení pozůstalosti, využívá stále více lidí a jednotlivých sdružení nebo státních institucí. Starší lidé si ve většině případů shromažďují svůj majetek, který je mnohdy bezcenný a my bychom si s tím nevěděli rady. V případě dohodnutého termínu firma přijede a začne standardním způsobem vyklízet byt. Po dohodě se zaměstnanci firmy si většinu pozůstalosti firma spolehlivě odveze. My se tak prakticky nemusíme o nic starat, vše potřebné obstará odborná firma. Samozřejmostí je, že by jsme se měli pustit do vyklízení pozůstalosti až po dědickém řízení, ale mnohdy se stane, že se příbuzní mezi sebou dohodnou a vyklízení pozůstalosti proběhne dříve.

Vyklízení pozůstalosti s firmou nebo svépomocí?

Pokud se rozhodneme pro variantu, že si na tuto činnost v těžké chvíli zavoláme odborníky, není to žádná chyba. V jiných zemích je to zcela běžná věc a rozhodně se není za co stydět. Důvodů, proč jsme se rozhodli pro pomoc odborné firmy, může být mnoho. Ztráta blízkého člověka vyvolává spoustu vzpomínek a emocí, nezbývá nám dostatek času, protože se musíme starat o zbytek rodiny, máme zdravotní potíže nebo bydlíme tři sta kilometrů daleko. Tyto služby profesionální firmy, která se zabývá stěhováním a vyklízením, bytů a pozůstalostí má několik výhod. Nemusíme se o nic starat a přemýšlet, kam s nepotřebným majetkem a proto si tedy hned můžeme určit, co vše má být vyklizeno. Po řádném vyklizení je vhodné celý byt nebo dům řádně vyčistit. K tomu je určena tzv. dezodorizace, nebo – li vyčištění vzduchu.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová