4 momentálně nejoblíbenější extrémní sporty. Opravdu nejsou pro každého...

Představy lidí o volném čase se různí. Zatímco někdo nedá dopustit na pohodu na lehátku u vody, jiný vyhledává aktivity, při kterých v žilách tuhne krev. Pokud patříte do druhé skupiny a vyhledáváte zážitky plné adrenalinu, inspirujte se následujícím přehledem. Jestli se některou z aktivit rozhodnete vyzkoušet, je na vás. Ale nezapomeňte si sjednat připojištění pro extrémní sporty. Tedy pokud vůbec najdete pojišťovnu, která danou bláznivinu na seznamu...

Jízda na BMX

Bicycle motocross neboli BMX je neskutečné zábavná odnož cyklistiky. A stejně tak i velmi nebezpečná, protože se pořádá na závodištích, která jsou vše – jen ne rovná. Jízda na BMX je natolik populární, že se v roce 2008 zařadila na seznam Olympijských sportů. Nejčastěji ji holdují muži a ženy ve věku 19 – 40 let, a to v Austrálii, Kanadě, USA, ale také ve Francii, Itálii a Nizozemí.

Chůze po laně

Pod názvem highlining si většina našinců nepředstaví vůbec nic. Pod českým ekvivatelntem však ano. Chůze po laně ve výšce vypadá hrůzostrašně – stačí jeden špatný pohyb nebo prudší závan větru a letíte dolů. Tedy ne doslova, samozřejmě jste jištění. Přesto jde o sport určený těm nejodvážnějším!

Skyboarding (skysurfing)

Milovníci prken mají spoustu možností, kde se na nich mohou dosytosti vyřádit. A koho přestane bavit klasika v podobě skate či longboardu, může přesedlat na surf. Ale ne ledajaký – skysurfing se neprovozuje na vlnách, nýbrž v rámci volného pádu v oblacích.

Base jumping

  Jak bychom mohli nezmínit aktivitu, která je v posledních letech zdaleka nejoblíbenější adrenalinovým sportem v zahraničí? Base jumping spočívá ve skákání z pevných předmětů a kombinuje horolezectví a skydiving. Jedná se o velmi nebezpečnou záležitost s vysokým počtem úmrtí. Zřejmě vás nepřekvapí, že je v mnoha zemích zakázaná...

Publikováno: 29. 04. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová