I s mazlíčky můžete mít hygienicky čistou domácnost, a to bez chemie!

Máte doma také nějakého mazlíka a chcete si jednoduše poradit s nečistotami, ale i pachy, které mohou být následkem bakterií? Zkuste to bez chemie.

Říká se, že s úklidem se to nemá přehánět. Pokud ale chcete doma zachovat zdravé prostředí pro svou rodinu, je dobré se mít na pozoru před možnými neduhy, které se s vašimi mazlíčky mohou chtít usadit ve vaší domácnosti. Nemusí to být na první pohled viditelné, ale například takové= plísně se rády usazují na podlaze. Místečka vašich mazlíčků jsou do týdne cítit, a to může být důsledek také roztočů a bakterií. Zápach samozřejmě obyčejným praním ale nemusíte stoprocentně odstranit. Pokud máte i morče nebo andulku, je dobré pravidelně čistit i klece a pomůcky.

Naštěstí ale nepotřebujete chemii, a dokonce ani rukavice. A když už budete v tom uklízení, můžete vzít celou domácnost takzvaně jedním vrzem. Parní čištění se vám bude hodit zejména pokud například barfujete, poradí si se zaschlými kapkami krve na dlaždičkách i pracovní desce. Myjete ve své koupelně mazlíka nebo jeho věci? Po jediném oklepání jsou nečistoty i kapky úplně všude. A co teprve klece, bedýnky nebo i misky. S parním čističem odstraníte i usazeniny a tyto věci tak budou krásně čisté a bez nepříjemného zápachu. Než dáte vyprat pelíšky, můžete si je pro jistotu nejdříve horkou párou  vydezinfikovat. Stačí jen nalít vodu, nechat zahřát a můžete!

Parní čistič SC 3 Easy Fix je díky vysoké účinnosti expert na odstranění usazenin a odolných nečistot, mastnoty, pachů nebo vodního kamene, ale hlavně vás zbaví bakterií*i virů** či patogenů. Pomocí páry je podlaha hygienicky čistá během několika vteřin. V kuchyni vám pomůže s mastnotou na digestoři, vařiči i lince. A pokud máte lesklé či matné povrchy, sami uvidíte, že po jejich vyčištění nebude po otiscích prstů ani stopa. Zařízení nabízí možnost regulace páry - 2 stupně, takže těm odolnějším nečistotám můžete pěkně naložit. Skvěle se proto hodí i na čištění koupelny nebo toalety. Zrcadla se budou zase lesknout bez různých šmouh a sprchový kout jak by smet. A hlavně bez stop vodního kamene z tvrdší vody. Přístroj je vybaven vyjímatelnou a doplnitelnou nádrží na vodu a odvápňovací patronou. Pro opravdu hygienický požitek nabízí praktické uchycení utěrky na suchý zip. A jak začít? Stačí nalít vodu, nejlépe destilovanou, a zapnout zařízení. A za malou chvilku čistíte. Skvělé celé na tom procesu je, že vám nevezme více času, než je nezbytně nutné.

Pokud se chcete dozvědět ještě více o pomocnících Kärcher, mrkněte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. tlaku páry s parními čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B), na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm/s při max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).

Publikováno: 27. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová